KONST / Litografier / Färglitografi 14545078
nr 1454 5078
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Vinterbild. Signerad. Färglitografi, bildmått: 29x40, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
måndag 14 mars 2022
kl 20:56:12
100 kr
150 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren